Ak Partili Vekilden İlginç Benzetme

0
5

Yozgat’ta Açılacak Cezaevi İçin Konuşan AK Parti’li Vekil Yusuf Başer: Bacasız Fabrika Gibi Çalışacak

Yozgat’ta yapımı devam eden cezaevinde incelemelerde bulunan AK Parti Milletvekili Yusuf Başer “Yakın zamanda açılışını yapacağımız, bacasız fabrika gibi çalışacak cezaevinin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yozgat’ta yapımı devam eden yaklaşık 4000 kişilik T Tipi Kapalı ve Açık Cezaevinde incelemelerde bulunan AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer; “Yakın zamanda açılışını yapacağımız, bacasız fabrika gibi çalışacak cezaevinin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yusuf Başer, bahsi geçen cezaevinin bu yıl sonunda tamamlanacağını söyledi Twitter’dan açıklamada bulundu.

MALİYETİ 110 TRİLYON

“2 tane bin 540 kişilik T Tipi kapalı cezaevimiz var. 960 kişilikte açık cezaevi olmak üzere toplam 2 bin 500 kapasiteli bir cezaevi. Burasının yaklaşık maliyeti 110 trilyon civarında. Burada kalan mahkum sayası daha da fazla olacaktır” diyen Başer, cezaevi güvenliğinin sağlanması için bir tabur asker bulunacağını ifade etti.

”BACASIZ FABRİKA GİBİ ÇALIŞACAK”

Başer, “Buraya cezaevi müdürleri ve diğer personelleri de atanmış durumdadır. Bir taraftan da infaz memurları alımı devam ediyor. Burası bittiğinde Yozgat ekonomisine, esnafına da ciddi anlamda katkısı olacaktır. Yakın zamanda açılışını yapacağımız, bacasız fabrika gibi çalışacak cezaevinin hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.